WODcompete will be shutdown!

STADIKAN STALLONE 14.8.2021

Nyt etsitään STADIKAN STALLONEA!

STADIKAN STALLONEN on matalan kynnyksen toiminnallisen-urheilun kilpailu, joka järjestetään nyt ensimmäistä kertaa.

Kilpailun lajit on suunniteltu siten, että kilpailijan fyysisiä ominaisuuksia testataan monelta eri kantilta. Lajeissa tullaan käyttämään crossfitissa tyypillisiä liikkeitä ja liikesarjoja. Kun puhutaan matalantason kilpailusta, niin kilpailussa ei tulla vaatimaan seuraavia liikkeitä: Tempauksia, muscleuppeja tai handstand pushuppeja.

Kilpailut on tarjoitettu harrastajille ja aloittelijoille, joten jos olet kilpaillut seuraavissa viimeisen 2 vuoden aikana, Unbroken, Karjalan Kovin, Winter War, niin jätä nämä kisat välistä.

Sarjat ovat seuraavanlaiset:

Avoin: Miehet ja naiset.

Masters +35: Miehet ja naiset.

Paikkoja jokaiseen sarjaan on 24 tarjolla.

Kilpailut järjestetään 14.8 Lauantaina

Paikkana: Pohjan Stadion, Tornio

Event #2 LAJI 2A " TORNIOLAINEN COOPPERI "

LAJI 2A ” TORNIOLAINEN COOPPERI ”

6min AMRAP

0:00 – 6:00

250m ROW

40 DOUBLE UNDERS / 120 SINGLE UNDERS

12 PULLUPS / 12 ONE HANDED DEVIL PRESS

DOUBLE UNDERS(tuplahyppynaruhyppy): Hyppynarun tulee pyörähtää kaksi kertaa molempien jalkojen alta yhdellä hypyllä- SINGLE UNDERS (hyppynaruhyppy): Jos tuplat ei vielä lähde, niin voit suorittaa myös sinkkuja, joissa hyppynarun tulee pyörähtää yhden kerran molempien jalkojen alta yhdellä hypyllä. PULLUPS: Ala-asennossa kilpailijan tulee olla käsivarret ojentuneena jalat irti maasta. Yläasennossa leuan tulee ylittää tanko selkeästi. Kaikki tyylit on sallittuja(stricti, kippi, butterflai). ONE HANDED DEVIL PRESS: Jos leuanvedot tuottaa haasteita niin voit tehdä tilalle devil pressejä. Ala-asennossa ote käsipainosta, rintakehän ja polvien tulee koskettaa maata. Yläasennossa käden tulee olla lukittuneena ja lantion sekä polvien tulee olla ojentuneena. Voit vienä painon ylös tempauksena tai sitten rinnalleveto + ylöstyöntönä. Paino tulee saattaa maahan, jos pudotat niin edellinen toisto hylätään. VUOROKÄSIN. *Jos kilpailija aloittaa leuanvedoilla, mutta jostakin syystä tekeminen tökkää, niin ilmaise selvästi tuomarille, että vaihdat devil presseihin ja silloin toistot lähtee alusta. Esim olet tehnyt 6 leuanvetoa, jonka jälkeen vaihdat niin laskeminen alkaa 0:sta. Sama koskee doubleunderssia. LAJIN TULOS ON SOUDETUT METRIT!

# ATHLETE Result Points
Akseli Venho 1595.000 m 0
Kasperi Kuorilehto 1548.000 m 2
Jani-Pekka Jäntti 1494.000 m 3
Mikko Hiltunen 1456.000 m 4
Simo Mäkitalo 1431.000 m 5
Kari Poikela 1341.000 m 6
Veeti Hosio 1187.000 m 7
Sebastian Latvala 1156.000 m 8
Starlin Aquino Gonzalez 1151.000 m 9
Arttu Pauna 850.000 m 10

WODcompete - Will be shutdown on 1st of September 2023!

We will focus our development on our WODconnect platform and will shutdown WODcompete in September. Thank you all for using the service!